NASIL KİRALARIM?

Fittings Nedir ?

Fittings Nedir ? (Manşon)

hdpe monşon, dirsek

Polietilen ve diğer ham maddelerin karışımın ortaya çıkan , torna yada enjeksiyon tekniği ile üretilen boru çapından daha geniş ve boyutlarına göre içlerini bakır,prinç,nikel yada alaşımlı teller sarılmış ek parçadır.

 

İçlerine sarılan tel manşon’ların direncini belirlemekte , ve bu dirençler ve polietilen’in erime sıcaklığı göz önünde bulundurularak kaynak süresi ,kaynak voltajı ve soğuma süresi belirlenmektedir.

 

Kaynak voltajı ve süresi üreticiden üreticiye değişiklik gösterebilmektedir.Üretici belirlemiş olduğu standartları 24 karekterlik bir barkod ile ek parçanın yüzeyine yapıştırır, bu standartlar üreticilerin iklimlendirme ve şartlandırma odalarında gerekli testlerden geçerek oluşturulmaktadır.

Neden fittings ?

Fittings (ek parça) maliyeti düşük olması ve işciliği kolay olmasından dolayı tercih edilir.

 

Nasıl kaynak yapılır.

Fittings kaynakları ELECTROPOWER elektrofüzyon kaynak makinası ile yapılır,önce boru yüzeyindeki ince tabaka kazıyıcı(scraper) ile kazınır sonrasında yüzey temizlik mendili ve solvent ile silinir.

Manşon orta çizgileri boru üzerinde işaretlenir ve manşon her iki tarafa eşit gelecek şekilde takılır,sonrasında kaynak uçları bağlanır ve fittings üzerindeki barkod okutulur ve kaynağa başlanır.

Kaynak sonrasında ek parça ve boru soğuma süresince hareket ettirilmeden bekletilmelidir.

 

What is Fittings? (Coupling)
Polyethylene and other raw materials resulting from the mixture, produced by the lathe or injection technique of the pipe diameter and according to the size of the pipe, copper, brass, nickel or alloy wires wrapped in additional parts.

The wire wrapped inside determines the resistance of the cuffs and the welding time, welding voltage and cooling time are determined by considering the resistances and the melting temperature of polyethylene.

The welding voltage and time can vary from manufacturer to manufacturer. The manufacturer adheres the standards he has set to the surface of the insert with a 24-character barcode.

Why fittings?
Fittings are preferred because they are low in cost and easy to work with.

How to weld.
Fittings welds are made by ELECTROPOWER electrofusion welding machine, the surface is first scrubbed with scraper (scraper) and then wiped with surface cleaning cloth and solvent.

The center lines of the sleeve are marked on the pipe and the sleeve is mounted equal to both sides, then the welding ends are connected and the barcode on the fittings is read and the welding is started.

After the welding, the fittings and pipes must be left without being moved during cooling.

EF1600 ELEKTROFÜZYON
EF1600 TURKEL ELEKTROFÜZYON

 EFTÜRKEL ELEKTROFÜZYON KAYNAK MAKİNESİ

19.500 + KDV
%100 YERLİ VE MİLLİ
20MM 315MM ARASI KAYNAK
YÜKSEK VOLTAJ KORUMA
4000 HAFIZA
BARKOD OKUYUCU
KREDİ KARTINA ÖZEL TAKSİT İMKANI