NASIL KİRALARIM?

Elektrofüzyon, Alın Kaynak ve Yiv Açma 2.EL

2. El Elektrofüzyon, Alın Kaynak ve Yiv Açma Makinası Alım - Satım


Uygun fiyatlara 2.el elektrofüzyon - alın kaynak - yiv açma makinası

Detaylı bilgi için fizmamızla irtibata geçin.

Gsm: 0(532) 406 73 27 

Gsm: 0(535) 687 58 83

Tel  : 0(216) 383 00 86ELEKTROFÜZYON KAYNAK MAKİNELERİ 

ROTHENBERGER, HST 300, GF, TEGA, PLASSON, PF, AKAYLAR EF 1600

ALIN KAYNAK MAKİNELERİ

TURAN MAKİNE - WELL TECH

YİV AÇMA MAKİNELERİ

TUWEİ, ROTHENBERGER, SHUN

ALIN KAYNAK MAKİNESİ

Büyük çaplı PE boruların kaynağı, boruların ve kaynakta yer alan kuvvetlerin, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kaynak elde etmek için kontrol edilmesi gereken yüksek ağırlıkları nedeniyle özel bir dikkat gerektirir. Avrupa'da 1972'den bu yana, DN 1600 mm'ye ve son zamanlarda DN 2500 mm'ye kadar kompakt duvar PE boruları, alın kaynağının birleştirme sistemi ile bağlantı sağlanıyor.

Isıtma ve soğutma süreleri, alın kaynağının en kritik parametreleridir; bu nedenle belirtilen standart süreler kaynak makinelerinin ilgili çizelgelerinde bulundurulmalıdır. Sıcaklık değerleri yani ütüleme değerleri kaynak kalitesinde ciddi rol oynamaktadır. Sıcaklığı artırarak daha kaliteli bir kaynak birleştirme elde etmek mümkün değildir.


ELEKTROFÜZYON


Elektrofüzyon, manşonların, vanaların, dirseklerin ve dişlerin eklenmesi gerektiği yerler gibi, alın kaynağın uygulanabilir olmadığı durumlarda PE borularının birleştirilmesinde kullanılan basit bir yöntemdir. Hazır fitingler, hem fitingin hem de borunun plastiğini eriten ve bunların birbirine kaynaşmasını sağlayan elektrikli bir ısıtma bobini kullanılır. Füzyon zamanı gibi kaynaklanacak armatürün özellikleri, armatür üzerindeki bir barkodla kaydedilir. Bir elektrofüzyon kontrol ünitesi (ECU), bobini ısıtmak için gereken elektrik enerjisini sağlar. Bobine enerji verildiğinde, bitişik malzeme erir ve boru yüzeyi ile temas eden bir genleşme havuzu oluşturur. Isı enerjisinin sürekli eklenmesi, boru yüzeyinin erimesine neden olur ve bir boru eriyiği ile birleşme eriyiği karışımı meydana gelir; bu iyi bir kaynak elde etmek için hayati öneme sahiptir. Isı döngüsünün sona ermesinin ardından, bağlantı parçası ve boru soğumaya bırakılır ve erimiş malzeme kaliteli bir eklem oluşturmak üzere katılaşır.YİV MAKİNESİ


Ülkemizde yiv makinesi çeşitleri olarak 1” – 6” ve 2”- 12” çap aralığında çalışma imkanı sağlayan iki model yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu makineler yağmurlama, spring sistemi kurulum amacıyla metal boru uçlarını oluklama, yiv açma işlemi görmektedir. Makinelerimiz IPC yazılımı ile çalışır ve makine oluğu boru ucuna bastırmak için tahrik tekerlekleri ve oluk tekerlekleri ile çalışır. Çoğunlukla sulama sistemlerinde veya sprink borularında kullanılan kuplaj bağlantısıyla boru uçlarına sabitlemek için kaplinler gereklidir.

Makinelerimiz elektrikli mekanik olarak çalışmaktadır, bu nedenle piyasadaki elektrikli - hidrolik mekanizma ile çalışan kanal açma makinelerine kıyasla makinenin dayanıklılığı çok uzundur.

Bu makine 2 "-12" çelik boru kanal açma için tasarlanmıştır
Kompakt boyut ve yüksek gürültünün pasifize edilmesine katkıda bulunan yüksek performanslı dişli azaltıcı motor ile güçlendirilmiştir.
Benzersiz entegre hidrolik pompa yapısı ve oluk derinliği sınırlama cihazıyla birlikte, yüksek kaliteli oluklar ve yüksek çalışma verimliliği sağlar.


EF1600 ELEKTROFÜZYON
EF1600 TURKEL ELEKTROFÜZYON

 EFTÜRKEL ELEKTROFÜZYON KAYNAK MAKİNESİ

19.500 + KDV
%100 YERLİ VE MİLLİ
20MM 315MM ARASI KAYNAK
YÜKSEK VOLTAJ KORUMA
4000 HAFIZA
BARKOD OKUYUCU
KREDİ KARTINA ÖZEL TAKSİT İMKANI